Prezident İlham Əliyevin imzaladığı “Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Seçki Komissiyası üzvlərinin vəzifə maaşlarının müəyyən edilməsi haqqında” sərəncamında dəyişiklik edilməsi bərədə sərəncamı ilə Mərkəzi Seçki Komisisyasının (MSK) sədrinin, müavininin, MSK katiblərinin, üzvlərinin maaşı 50 faiz artıb.
“Report” xəbər verir ki, MSK sədri Məzahir Pənahovun maaşı (2 040) 1 020 manat artırılaraq 3 060, müavininin maaşı (1 895) 950 manat artırılaraq 2 845, MSK katibləri Arifə Muxtarovanın, Mikayıl Rəhimovun maaşı (1 405) 705 manat artırılaraq 2 110, üzvlərin – Fuad Cavadovun, Şaitdin Əliyevin, Ramiz İbrahimovun, Validə Kazımovanın, Hüseyn Paşayevin İlham Məmmədovun, Nizami Nadirxanlının, Qabil Orucovun, Bəxşeyiş Əsgərovun, Tofiq Həsənovun, Almas Qəhrəmanlının, Etibar Quliyevin, İlkin Şahbazovun maaşı (1 280) 640 manat artırılaraq 1 920 manata çatdırılıb.

Согласно распоряжению президента Азербайджана Ильхама Алиева о внесении изменений в распоряжение президента Азербайджана «Об установлении должностных окладов членов Центральной избирательной комиссии», должностной оклад председателя ЦИК, его заместителя, секретарей, членов ЦИК повысился на 50%.
Как сообщает Report, зарплата председателя ЦИК Мазахира Панахова (2 040) выросла на 1 020 манатов и составила 3 060, его заместителя (1 895) — на 950 манатов, до 2 845, секретарей ЦИК Арифы Мухтаровой, Микаила Рагимова (1 405) – на 705 манатогв, до 2 110, членов ЦИК – Фуада Джавадова, Шаитдина Алиева, Рамиза Ибрагимова, Валиды Кязымовой, Гусейна Пашаева, Ильхама Мамедова, Низами Надирханлы, Габиля Оруджова, Бахшеиша Аскерова, Тофика Гасанова, Алмас Гахраманлы, Этибара Гулиева, Илькина Шахбазова (1 280) – на 640 манатов, до 1 920 манатов.